Oferta dla budynków sakralnych i historycznych obejmuje:

  • dostawy najwyższej jakości materiałów na instalacje ochrony odgromowej i uziemiające
  • profesjonalne wykonawstwo instalacji odgromowych i uziemiających,
  • doradztwo w zakresie ochrony odgromowej, doboru instalacji i sposobu ochrony obiektów.

Nasze rozwiązania są dopasowywane do charakteru obiektu, zawsze ściśle współpracujemy z konserwatorami zabytku, dobierane materiały są najwyższej jakości, o żywotnościach spełniającej najbardziej rygorystyczne wymagania. W przypadku wykonawstwa gwarantujemy estetykę, profesjonalizm i fachowość realizacji zapewnianą przez naszych wykwalifikowanych monterów.

Dobór rozwiązania:

Dostosowujemy rozwiązania do charakteru budynków i doradzamy w doborze najwłaściwszego pod względem wymaganego poziomu ochrony, założonego budżetu, pożądanej estetyki i koniecznej trwałości.

Najlepsze materiały:

Dla obiektów zabytkowych i sakralnych dedykujemy rozwiązania oparte o najlepsze jakościowo produkty, wykonane z najbardziej odpornych materiałów. W zakres ochrony odgromowej wchodzą instalacje pasywne, oparte o elementy miedziane lub nierdzewne, albo rozwiązania aktywne z przewodami Ericore. W zakresie uziemień proponujemy uziomy pionowe zbudowane z prętów stalowych pomiedziowanych elektrolitycznie z gwarantowaną powłoką 250um, na życzenie klienta oferujemy również bednarki miedziane, linki miedziane, czy miedziane lub ze stali nierdzewnej uziomy pionowe. Uzupełnieniem oferty uziomów są (gwarantujące doskonałe połączenie przewodników) zgrzewy egzotermiczne Cadweld. Wszystkie te rozwiązania cechują się kilkudziesięcioletnią trwałością.

Estetyka i gwarancja jakości:

Wykonywane przez nas instalacje objęte są gwarancją jakości, która dotyczy zarówno gwarancji jakości materiałów jak i wykonanej roboty. Dodatkowo, na zamówienie, służymy opieką nad instalacją również po zakończeniu okresu gwarancyjnego. W zakres jakości roboty wchodzi również estetyka wykonania.

Zgodność z normami i przepisami prawa:

Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, a także normami: polskimi – rozwiązania ochrony pasywnej, francuskimi – rozwiązania ochrony aktywnej. Do wykonywanych przez nas instalacji zawsze dołączane są deklaracje zgodności, a do sprzedawanych elementów instalacji na życzenie klienta dołączamy deklaracje.

Doświadczenie:

Ponad 16 lat doświadczenia na rynku pozwoliło nam pracować na różnego typu obiektach – były to m.in. historyczne kamienice, kościoły, kompleksy klasztorne, a także inne konstrukcje. Do najciekawszych realizacji można zaliczyć:

  • pocysterski zespół klasztorno-pałacowy w Rudach,
  • konstrukcję drewnianej wieży radiowej w Gliwicach,
  • Siedzibę WKU w Bielsku-Białej.

Współpracujemy też z firmami budowlanymi specjalizującymi się w renowacjach i remontach obiektów zabytkowych.

Ubezpieczenie:

Posiadamy ubezpieczenie ex contractu, na kwotę pozwalającą podejmować prace na niemal dowolnych dachach. Jeśli jednak dach, czy obiekt jest wyjątkowo cenny, ubezpieczymy się dodatkowo, tak aby zapełnić absolutnie pełne finansowe bezpieczeństwo prowadzonych prac i odpowiedzialności za nie. Zapewniając tym samym komfort i bezpieczeństwo także naszym klientom.