Do kogo kierujemy tę ofertę? 

Do inwestorów, deweloperów, wykonawców, właścicieli czy zarządców obiektów komercyjnych, tj.: sklepów średnio- i wielkopowierzchniowych, magazynów, biurowców, farm wiatrowych oraz innych budynków przemysłowych.

Rdzeniem naszej oferty są instalacje ochrony odgromowej i instalacje uziemiające. Wykonujemy je oraz dostarczamy materiały na ich przygotowanie – w zależności od potrzeb – łącznie lub w ograniczonym zakresie. Nasze rozwiązania techniczne pozwalają na swobodne dostosowanie instalacji do charakteru budynku, jego konstrukcji, koniecznych poziomów zabezpieczeń, estetyki, planowanej trwałości i zakładanego budżetu.

Czym się zajmujemy? Oferta dla budownictwa komercyjnego:

 • dostarczamy materiały, przyrządy i akcesoria, konieczne do realizacji segmentu inwestycji związanych z ochroną odgromową i uziemieniami,
 • wykonujemy instalacje ochrony odgromowej, uziemiającej, a także innych systemów,
 • pomagamy w projektowaniu rozwiązań instalacyjnych,
 • doradzamy w zakresie doboru rozwiązań.

Jakie segmenty produktów dla budownictwa komercyjnego?

Wszystkie rozwiązania są oparte o produkty katalogowe jak i dedykowane. Budownictwu komercyjnemu oferujemy:

 • pasywne instalacje ochrony odgromowej,
 • pasywne instalacje ochrony odgromowej nowej generacji – oparte o System 3000 firmy Erico,
 • aktywne instalacje ochrony odgromowej,
 • systemy uziemień pionowych,
 • polepszacze rezystywności gruntu,
 • szyny ekwipotencjalne,
 • linki miedziane,
 • systemy zgrzewów egzotermicznych,
 • inne rozwiązania dedykowane – projektowane i wytwarzane dla rozwiązania konkretnego problemu.

Wszystkie nasze rozwiązania są dostosowane do przepisów kraju, gdzie inwestycja jest realizowana, a także do norm które zrealizowana inwestycja ma spełniać – wybranych przez klienta.

Na jakich materiałach pracujemy?

Pracujemy na materiałach firmy Erico, Velkoobchod Vysocina, a także naszej własnej produkcji.

Instalacje ochrony odgromowej, które wykonujemy mogą oparte być o elementy ocynkowane ogniowo, wykonane ze stali nierdzewnej, a także miedziane. Uziemienia z kolei to wbijane pionowo uziomy pomiedziowane o gwarantowanej powłoce lub uziomy ocynkowane.

Na naszą ofertę, poza kompleksowym wykonawstwem instalacji, składa się kompletny proces doboru instalacji, przygotowania jej projektu, wspomnianego wcześniej wykonawstwa, odbioru, pomiarów, przygotowania dokumentacji i opieki posprzedażowej (przeglądów gwarancyjnych i serwisowania).

Produktem, który adresujemy budowom farm wiatrowych, są zgrzewy egzotermiczne wraz z bogatym osprzętem. Produkty te są coraz częściej powoływane w projektach systemów uziemiających wież wiatrowych, stąd też przedstawiamy Państwu szerzej te rozwiązania, ciągle będące nowością w Polsce.

Najważniejszą zaletą zgrzewów egzotermicznych jest trwałość połączenia, zarówno mechaniczna jak i elektryczna.

Zalety zgrzewów CADWELD:

Zgrzewy Cadweld są wiodącą marką wśród zgrzewów egzotermicznych w Europie i Ameryce Północnej. Dlaczego?
Składa się na to szereg zalet:

 • rozwiązanie Cadweld PLUS – czyli jednorazowe naboje do formy, sprzedawane w szerokiej gamie wagowej, zawsze gotowe do użycia, zawierające dokładnie tyle materiału zgrzewającego ile jest konieczne, łatwe do użycia i przechowywania,
 • kilka metod zgrzewania: formy dedykowane (najefektywniejsze dla konkretnego zastosowania, tworzone zawsze pod potrzebę projektową), forma multi (uniwersalne), one-shot rozwiązania uniwersalne gdy wykonuje się tylko kilka zgrzewów;
 • szeroki wybór akcesoriów pomocniczych, oferujących bezpieczeństwo i wygodę użytkowania
 • pewność użycia – sprawdzona receptura materiału zgrzewającego gwarantuje doskonałe połączenia o fenomenalnej trwałości.

W jaki sposób dobieramy rozwiązania?

Dostosowujemy rozwiązania do charakteru budynków i doradzamy w doborze najwłaściwszego – pod względem wymaganego poziomu ochrony, założonego budżetu, pożądanej estetyki i koniecznej trwałości.

Kiedy systemy aktywne?

Na wielu obiektach, ze względu na specyficzne funkcje dachu (np. taras), wymogi estetyczne architekta, czy charakter samego budynku (np. chata drewniana) nie ma możliwości lub niewskazane jest stosowanie tradycyjnego – pasywnego systemu ochrony odgromowej. W takich miejscach znakomicie natomiast sprawdzają się systemy aktywne. Gdzie punkt uderzenia pioruna jest z góry zaplanowany, a ilość koniecznej dla działania systemu infrastruktury jest minimalna. Nadają się one każdy dach. W Unii Europejskiej są zgodne z Normami Francuskimi.

Bezpieczeństwo ludzi i elektroniki:

Oferowane przez nas rozwiązania zwodów odprowadzających pozwalają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi przebywających w obiekcie, jak również zwieść prąd piorunowy do ziemi bez indukowania napięcia w sprzęcie elektronicznym. Rozwiązania mogą być stosowane wewnątrz budynków o konstrukcji szkieletowej i ścianach zewnętrznych kurtynowych. Pozwalają na to kable Ericore i ISODC współstosowane z pozostałymi rozwiązaniami ochrony odgromowej, zarówno pasywnej jak i aktywnej.

Najnowsze technologie:

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem koncernu ERICO, firmy wywodzącej się z USA, działającej na tamtejszym jak i światowych rynkach od ponad stu lat. Korzystamy z ich technologii i rozwiązań, wyznaczających światowe trendy w ochronie odgromowej i uziemieniach. W najtrudniejszych przypadkach służy też nam wsparciem merytorycznym.

Doświadczenie  – od 16 lat na rynku:

Działamy na rynku ochrony odgromowej już od ponad 16 lat. W tym czasie zebraliśmy bogate doświadczenia na bardzo różnych obiektach, zarówno budynkach mieszkaniowych, obiektach wielkopowierzchniowych (centra handlowe i logistyczne), biurowych budynkach wysokościowych, budynkach i konstrukcjach historycznych i zabytkowych, a także na obiektach przemysłowych.

Z najciekawszych naszym zdaniem realizacji, związanych z tą częścią naszej oferty w naszym portfolio znajduje się:

 • Centrum Handlowe Silesia City Center w Katowicach,
 • Centrum Handlowe Plaza w Toruniu,
 • Centrum Handlowe Sfera 2 w Bielsku-Białej,
 • Obie wieże Złotych Tarasów w Warszawie
 • Huta szkła Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej,
 • Gazoport w Świnoujściu,

Zgodność z normami i przepisami prawa:

Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, a także Normami Polskimi.
Na życzenie klienta, na sprzedany towar wystawiamy deklaracje zgodności i certyfikaty atestów wystawione przez akredytowane ośrodki.

Dokumentacja wykonywanych instalacji:

Wszystkie wykonywane przez nas instalacje są w pełni udokumentowane. Zamawiający otrzymuje deklarację zgodności, faktury, protokoły pomiarowe, protokół sprawności urządzenia ochrony odgromowej, szkic instalacji, gwarancję jakości. Posiadamy uprawnienia elektryczne SEP.

Opieka posprzedażowa:

Klienci, którzy zakupili u nas instalacje ochrony odgromowej i systemu uziemiające, mogą liczyć opieką posprzedażową. W jej ramach znaleźć można: gwarancję jakości wraz z serwisem, pomoc techniczną i merytoryczną oraz przeglądy techniczne.

Serwis:

Jedną z naszych usług jest serwisowanie i przeglądy instalacji ochrony odgromowej i systemów uziemień. Serwis, jak i przeglądy, mogą realizowane być w ramach gwarancji instalowanych przez nas systemów, dotyczyć pogwarancyjnej kontroli naszych rozwiązań, lub być zlecone do instalacji firm trzecich. W ramach serwisu i przeglądu oferujemy począwszy od raportu audytorskiego, drobne naprawy i uzupełniania instalacji, aż do kompletnych renowacji lub wymian całych instalacji.

Szkolenia i doradztwo:

Dodatkowo oferujemy szkolenia z użytkowania zgrzewarek, wykonywania zgrzewów, doradztwo merytoryczne i techniczne w przypadku jakichkolwiek pytań, pojawiających się w trakcie przygotowywania inwestycji czy już samego wykonywania zgrzewów.

Ubezpieczenie:

Posiadamy ubezpieczenie ex contractu, na kwotę pozwalającą podejmować prace na niemal dowolnych dachach. Jeśli jednak ekwipunek dachu jest wyjątkowo cenny, ubezpieczamy się dodatkowo, tak aby zapełnić absolutnie pełne finansowe bezpieczeństwo prowadzonych prac i odpowiedzialności za nie.