Do kogo kierujemy tę ofertę?

Do inwestorów indywidualnych, instalatorów, dekarzy, elektryków, deweloperów, hurtowników.

Czym się zajmujemy? Oferta dla budownictwa jednorodzinnego:

 • doradztwo w zakresie doboru rozwiązań,
 • ekspertyzy i audyt istniejących instalacji,
 • wykonawstwo i odtworzenia instalacji ochrony odgromowej i uziemieniowej,
 • sprzedaż materiału na oba typy instalacji,
 • certyfikowanie wykonanej przez nas instalacji,
 • serwisowanie instalacji.

Czym się zajmujemy? Oferta dla budownictwa wielorodzinnego:

 • pomoc w doborze rozwiązań,
 • dostawy materiałów,
 • kompleksowe wykonawstwo instalacji,
 • serwis instalacji,
 • remonty instalacji,
 • audyty,
 • szkolenia.

Rdzeniem naszej oferty są instalacje ochrony odgromowej i instalacje uziemiające. Wykonujemy je oraz dostarczamy materiały na ich przygotowanie – w zależności od potrzeb – łącznie lub w ograniczonym zakresie. Nasze rozwiązania techniczne pozwalają na swobodne dostosowanie instalacji do charakteru budynku, jego konstrukcji, koniecznych poziomów zabezpieczeń, estetyki, planowanej trwałości i zakładanego budżetu.

Instalacje ochrony odgromowej, które oferujemy, to:

 1.  Instalacje pasywne wykonane z:
  • drutu aluminiowego (AlMgSi) i elementów (m.in. złączek) stalowych ocynkowanych ogniowo,
  • drutu aluminiowego (AlMgSi) i elementów (m.in. złączek) ze stali nierdzewnych,
  • drutu miedzianego i elementów (m.in. złączek) miedzianych,
 2. Instalacje aktywne oparte o opatentowane rozwiązania firmy ERICO.

Na jakich materiałach pracujemy i jak je wybieramy?

Pracujemy na materiałach firmy Erico, Velkoobchod Vysocina, a także na materiałach własnej produkcji, które stanowią dopełnienie oferty naszych bazowych producentów.

Instalacje ochrony odgromowej które wykonujemy, mogą oparte być o elementy ocynkowane ogniowo, wykonane ze stali nierdzewnej, a także miedziane. Uziemiania z kolei to wbijane pionowo uziomy pomiedziowane o gwarantowanej powłoce lub uziomy ocynkowane.

Elementy wykorzystywane do budowy instalacji ochrony odgromowej zawsze należą do produktów o sprawdzonej i wysokiej jakości, które zapewnią trwałość i niezawodność instalacji przez długie lata. Przy wyborze materiałów odrzucamy półśrodki i materiały wątpliwe jakościowo. Współpracujemy tylko z dostawcami najlepszych surowców, a nasze rozwiązania są zawsze przemyślane technicznie.

Co nas wyróżnia spośród innych firm? 

 • kompleksowa oferta,
 • błyskawiczna realizacja zleceń,
 • estetyka wykonania na najwyższym poziomie,
 • szeroka gama oferowanych rozwiązań,
 • dostosowanie oferty do klienta – inwestora indywidualnego, instalatora, dewelopera,
 • doradztwo techniczne w projektowaniu rozwiązań,
 • sprawdzone i trwałe produkty z kategorii premium, zgodne z najlepszymi standardami i aktualnymi normami,
 • doświadczenie i fachowe wykonawstwo,
 • opieka posprzedażowa, serwis, gwarancja jakości na materiały i wykonanie.

W jaki sposób dobieramy rozwiązania?

Dostosowujemy rozwiązania do charakteru budynków i doradzamy w doborze najwłaściwszego – pod względem wymaganego poziomu ochrony, założonego budżetu, pożądanej estetyki i koniecznej trwałości.

Kiedy stosować systemy aktywne?

Nie poprzestając na oferowaniu jedynie systemów pasywnych, dla świadomych klientów mamy rozwiązania aktywne.

Na wielu obiektach, ze względu na specyficzne funkcje dachu (np. taras), wymogi estetyczne architekta, czy charakter samego budynku (np. chata drewniana), nie ma możliwości lub niewskazane jest stosowanie tradycyjnego – pasywnego systemu ochrony odgromowej. W takich miejscach znakomicie natomiast sprawdzają się systemy aktywne. Gdzie punkt uderzenia pioruna jest z góry zaplanowany a ilość koniecznej dla działania systemu infrastruktury jest minimalna. Nadają się one każdy dach. W Unii Europejskiej są zgodne z normami francuskimi, hiszpańskimi czy słowackimi.

Jaką dajemy gwarancję jakości i jaką estetykę zapewniamy?

Wykonywane przez nas instalacje objęte są gwarancją jakości, która dotyczy zarówno gwarancji jakości materiałów jak i wykonanej roboty. Dodatkowo, na zamówienie, służymy opieką nad instalacją również po zakończeniu okresu gwarancyjnego. W zakres jakości roboty wchodzi także estetyka wykonania.

Na wykonane przez nas instalacje dajemy gwarancję jakości, poprawnego działania i trwałości, a na nasze produkty gwarancję jakości. Standardowo oferujemy 3-letnią gwarancję jakości na dostarczone materiały jak i wykonane przez nas prace. Oferujemy tylko sprawdzone i skuteczne rozwiązania.

16 lat doświadczenia na rynku – co to daje naszym klientom?

Działamy na rynku ochrony odgromowej już ponad 16 lat!

W tym czasie zmierzyliśmy się z licznymi i różnorodnymi potrzebami klientów. Zebraliśmy bogate doświadczenia na przeróżnych obiektach, zarówno budynkach mieszkaniowych, obiektach wielkopowierzchniowych (centra handlowe i logistyczne), biurowych budynkach wysokościowych, budynkach i konstrukcjach historycznych oraz zabytkowych, a także na obiektach przemysłowych.

Jednym z efektów ubocznych wieloletniej działalności na rynku są nasze własne materiały, które zaprojektowaliśmy jako uzupełnienie oferty bazowych dostawców.

Działamy głównie na terenie południowej Polski, ale doświadczenia zabieramy realizując zlecenia w całym kraju.

Czy rozwiązania są zgodne z normami i przepisami prawa?

Tak. Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, a także Normami polskimi.
Na życzenie klienta na sprzedany towar wystawiamy deklaracje zgodności i certyfikaty atestów wystawione przez akredytowane ośrodki.

Czy rozwiązania są bezpieczne dla ludzi i elektroniki?

Zgodność z normami i przepisami, o których przeczytać można wyżej, pozwala zapewnić pełne bezpieczeństwo dla przebywających w budynku ludzi – w zakresie ochrony przed uderzeniem pioruna, a także uratować warty tysiące złotych sprzęt elektronicznych, obecny w każdym mieszkaniu.

Czy instalacje są potwierdzone dokumentami?

Tak, wszystkie wykonywane przez nas instalacje są w pełni udokumentowane. Zamawiający otrzymuje deklarację zgodności, faktury, protokoły pomiarowe, protokół sprawności urządzenia ochrony odgromowej, szkic instalacji, gwarancję jakości. Posiadamy uprawnienia elektryczne SEP.

Jak zapewniamy wykorzystanie najnowszych technologii?

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem koncernu ERICO, firmy wywodzącej się z USA, działającej na tamtejszym jak i światowych rynkach od ponad stu lat. Korzystamy z ich technologii i rozwiązań wyznaczających światowe trendy w ochronie odgromowej i uziemieniach. W najtrudniejszych przypadkach służy też nam wsparciem merytorycznym.

Zakup dokonany, realizacja zrobiona – i co dalej?

Klienci, którzy zakupili u nas instalacje ochrony odgromowej i systemy uziemiające, mogą liczyć na opiekę posprzedażową. W jej ramach znaleźć można: gwarancję jakości wraz z serwisem, pomoc techniczną i merytoryczną oraz przeglądy techniczne.

Jaki serwis zapewniamy?

Jedną z naszych usług jest serwisowanie i przeglądy instalacji ochrony odgromowej i systemów uziemień. Serwis oraz przeglądy mogą być realizowane w ramach gwarancji instalowanych przez nas systemów, dotyczyć pogwarancyjnej kontroli naszych rozwiązań lub być zlecone do instalacji firm trzecich. W ramach serwisu i przeglądu oferujemy całe spektrum usług – począwszy od raportu audytorskiego, drobne naprawy i uzupełniania instalacji aż do kompletnych renowacji lub wymian całych instalacji.

Jak dodatkowo dbamy o bezpieczeństwo, które pozwala nam podejmować się dowolnie trudnych prac?

Posiadamy ubezpieczenie cywilne, w tym kontraktowe, na kwotę pozwalającą podejmować prace na niemal dowolnych dachach. Jeśli jednak dachu budynku jest wyjątkowo cenny, ubezpieczymy się dodatkowo, tak aby zapewnić absolutnie pełne finansowe bezpieczeństwo prowadzonych prac i odpowiedzialności za nie.

Więcej pytań?

W zakresie budownictwa jednorodzinnego zapraszamy do kontaktu inwestorów indywidualnych, instalatorów, dekarzy, elektryków, deweloperów, hurtowników.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytanie, pomożemy i doradzimy.