Uziemienia kształtownikowe 

Uziemienia kształtownikowe o przekroju “T” lub “X” stosowane są najczęściej jako uziomy tymczasowe lub jako uziemienia robocze w miejscach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania lub w rozwiązaniach indywidualnych – w ziemiach o niskiej rezystancji, wtedy gdy wykonawca nie dysponuje dodatkowym sprzętem (do pogrążanie uziemienia używa się tylko młota ręcznego).

Uziemienia kształtownikowe cechują się bardzo dużą powierzchnią uziomu (przy uziomie typu “X” jest to powierzchnia odpowiadająca czterokrotnie dłuższemu uziomowi o średnicy 16mm!). Są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo i posiadają wbudowane złącze krzyżowe do połączenia bednarki.

Nazwa Wymiary
poprzeczne
[mm]
Długość
[m]
Symbol
Uziom “T” 15×4/30×4/15×4 1,0 ZT10T
Uziom “T” 15×4/30×4/15×4 1,5 ZT15T
Uziom “T” 15×4/30×4/15×4 2,0 ZT20T
Uziom “X” 4x 25×3 1,0 ZT10K
Uziom “X” 4x 25×3 1,5 ZT15K
Uziom “X” 4x 25×3 2,0 ZT20K

Uziemienia płytowe

Uziemienia takie stosowane są często jako uziemienia tymczasowe lub uziemienia robocze w gruntach, gdzie nie ma możliwości głębokiego pogrążania.

Uziemienia płytowe wykonywane są wg zaleceń zamawiającego. Najczęściej jest to płyta stalowa, cynkowana ogniowo o wymiarach 100 x 50 lub 100 x 100 cm z wbudowanym złączem krzyżowym lub dołączanym lub stałym wąsem z bednarki stalowej cynkowanej, o długości 2-4 m.

Miedziane płyty, kratownice, maty, siatki i siatki ekranujące sygnału odniesienia (SRG)

W naszej ofercie znajdują się również prefabrykowane uziemienia miedziane w postaci płyt, kratownic, mat, siatek i siatek ekranujących sygnału odniesienia (signal reference gird). Elementy wykonywane są każdorazowo wg wytycznych zamawiającego.

Inne

Na zlecenie wykonujemy również uziemienia o innych konstrukcjach, również wykonane z materiałów metalicznych. Uziemienia wykonywane są wg projektów klienta lub są projektowane przez nas, aby spełnić oczekiwania klienta, projektanta, przepisów, a także norm.

Wykonywane przez nas uziemienia wykonywane są z gatunkowych materiałów w pełnej zgodności z wytycznymi norm i przepisów.